A pálinkafőzde a pálinkafőzés helyszíne

Ez talán közhelynek tűnik, de napjainkban elég sokan választják az otthoni pálinkafőzést is, hiszen bizonyos mennyiségig, ami még nem kereskedelmi mennyiség, erre lehetőség van. Attól azonban még nem lesz pálinkafőzde valami, ahol házi fogyasztási mennyiséget állítanak elő.
Ma hazánkban háromféle főzési mód létezik.

  • kereskedelmi

Kereskedelminek nevezzük az a módot, amikor a pálinkafőzde értékesítésre állítja elő a pálinkát.

  • bérfőzés

Bérfőzés az, amikor egy pálinkafőzde egy magánszemély részére, saját célú felhasználásra készíti el a főzetet.

  • és van az előbb említett magánfőzés

Ez az eset az, ha valaki otthon főzi a pálinkát saját magának.

Ez utóbbival érdemes azonban nagyon körültekintően bánni. A pálinkafőzde nem véletlenül lett kitalálva. Tapasztalataink szerint a magánfőzdék jó része a pálinkafőzésre alkalmatlan berendezéseket használ, és sajnos minden szakismeret nélkül próbál előállítani valamit. Ezt ugyan pálinkának hívják, de közel sem felel meg a valódi pálinkával szemben támasztott elvárásoknak.
A pálinkafőzés egy szakma, a pálinkafőzde pedig az a hely, ahol szakemberek állítják elő a minőségi pálinkát, ami minden szempontból megfelel az előírásoknak.

A jó minőségű pálinka egy biokémiai folyamat eredménye

Először is a pálinkafőzde szakemberei tökéletesen ismerik az eljárást, amivel a pálinka jó minősége garantált. A pálinkafőzésnek megvannak a folyamatai, amiknek az idejét, a technikai, kémiai folyamatait is mindenképpen ismerni kell. Ezek a folyamatok az

  • erjesztés,
  • a lepárlás,
  • és az érlelés,

Ezeknek a folyamatoknak a részleteiről most nem kívánunk részletes leírást adni, nem célunk egy oktatási anyag összeállítása. Természetesen, ha bárki kíváncsi lenne a részletekre, keressen bennünket bizalommal, szívesen adunk tájékoztatást is.

A pálinkafőzde garancia arra, hogy jó minőségű lesz a pálinka

De vajon milyen a jó minőségű pálinka? A jó minőségű pálinka tökéletesen visszaadja a gyümölcs illat- és ízvilágát.
A pálinkafőzde végtermékeként előállított pálinka tiszta, technológiai hibáktól mentes. Ízvilágára a harmonikus, karakteres, hosszan tartó gyümölcsös ízek jellemzők.
A jó pálinkában nincsenek zavaró illatok vagy ízek. Fontos, hogy a jó minőség alapfeltétele, hogy ne legyen dohos vagy kaparó jellege sem.
A jó minőségű pálinkához persze elengedhetetlen a jó cefre is. A jó cefre jó minőségű, érett, egészséges gyümölcsből lesz. Mi azt mondjuk, hogy a hagyományos, régi gyümölcsfajtákból lehet a legjobb pálinkát főzni. Mire gondolunk? Ilyen gyümölcsök a cseresznye, a cigánymeggy, az alma, a körte, sárga vagy őszibarack és a szilva. Szilvából például a legjobb minőséget még mindig a régi falusi kertekben található apró szemű szilvából lehet előállítani.

Egy jó pálinkát bármikor lehet fogyasztani. Arra azért felhívjuk a figyelmet, hogy azt mindig csak kulturált módon és mérsékletességgel tegyük. A pálinka fogyasztás élményét növeli, ha nem hűtjük a pálinkát 16 Celsius fok alá és nem lesz melegebb 20 Celsius foknál.
Egy jó pálinkát soha ne húzzuk le egyszerre! Több kis kortyban élvezzük az ízeket!

E néhány jó tanács után már csak annyi maradt, hogy ha bármilyen kérdésük lenne a pálinkafőzde kapcsán, keressenek bennünket a honlapunkon található elérhetőségeken.